Час предотвращения коррупции||ЖЕМҚОРЛЫҚТЫҢ АЛДЫН АЛУ САҒАТЫ

стоп коррупцияВ Карагандинском индустриальном университете, в рамках проводимой государственной политики по противодействию коррупции в учреждениях образования, 29 ноября прошел «Час предотвращения коррупции». В нем приняли участие около трехсот человек, среди которых – студенты 1 и 2 курсов и профессорско-преподавательский состав КарИУ.

Директор Департамента по воспитательной работе и молодежной политике КарИУ  Мадина Салпенова, выступая перед участниками,  отметила, что деятельность университета в сфере противодействия коррупции реализуется в рамках Антикоррупционной стратегии РК на 2015-2025 годы,  Плана нации «100 конкретных шагов» и Комплексного плана по формированию антикоррупционной культуры в КарИУ на 2017 -2018 учебный год. Она подчеркнула важность антикоррупционной политики, проводимой в нашей стране.

Мадина Салпенова дала исчерпывающие ответы на вопросы о намеченных целях и задачах в антикоррупционной стратегии и Плане нации «100 конкретных шагов», а также о путях их реализации. Участникам мероприятия были продемонстрированы социальные видеоролики по разъяснению основных направлений антикоррупционной политики государства по формированию у граждан нетерпимости к проявлениям коррупции, а также ролики студентов КарИУ «Я против коррупции», направленные на предотвращение коррупции в университете.

Завершая мероприятие, директор ДВРиМП подчеркнула, что КарИУ изначально взял курс на повышение эффективности антикоррупционной политики, при этом профилактическая работа, нацеленная на устранение причин и условий, способствующих коррупционным проявлениям, станет приоритетом. Кроме того, было принято решение и дальше продолжать проведение мероприятий по данной теме.

Участники тематического часа полностью поддерживают План нации «100 конкретных шагов», обозначенный Президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым, и приложат все необходимые усилия для его реализации.

Пресс-служба КарИУ

[/ru]

[kk]

стоп коррупция29 қарашада Қарағанды индустриялық университетінде білім беру мекемелерінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі мемлекеттік саясат аясында «Сыбайлас жемқорлықтың алдын алу сағаты» өтті. Оған үш жүзге жуық адам қатысты, соның ішінде 1 және 2 курс студенттері және ҚИУ профессор-оқытушы құрамы.

ҚИУ тәрбие жұмысы және жастар саясаты Департаментінің директоры Мәдина Салпенова қатысушылар алдында сөз сөйлеп, университеттің жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметі 2015-2025 жылдарға арналған ҚР сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясы, «100 нақты қадам» ұлт Жоспары мен 2017-2018 оқу жылына арналған ҚИУ жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастырудың кешенді жоспары аясында жүзеге асырылатынын айтты. Ол біздің еліміздегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясаттың маңыздылығын атап өтті.

Мадина Салпенова сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегия мен «100 нақты қадам» ұлт Жоспарындағы алға қойған мақсаттары мен міндеттері туралы мәселелерге, сондай-ақ оларды іске асыру жолдары туралы сұрақтарға толық жауап берді. Іс-шара қатысушыларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы азаматтардың төзбеушілігін қалыптастыру бойынша мемлекеттің сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатының негізгі бағыттарын түсіндіру туралы әлеуметтік видеороликтер, сондай-ақ университетте жемқорлықтың алдын алуға бағытталған «Мен жемқорлыққа қарсымын» атты ҚИУ студенттерінің видеолары таныстырылды.

Іс-шараны қорытындылай келе, ТЖжәнеЖСД директоры ҚИУ бастапқыда сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат тиімділігін арттыруға бағыт алғанын, сонымен қатар сыбайлас жемқорлық көріністеріне ықпал ететін себептер мен шарттарды жоюға бағытталған алдын-алу жұмыстары басымдыққа айналатынын атап өтті. Сондай-ақ, тақырып бойынша іс-шараларды әрі қарай жалғастыру туралы шешім қабылданды.

Тақырыптық сағатқа қатысушылар Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаев тағайындаған «100 нақты қадам» бағдарламасын толықтай қолдайды және оны жүзеге асыру үшін бар күш-жігерін жұмсайды.

ҚИУ баспасөз-қызметі

[/kk]