Департамент науки и инноваций НАО КарИУ активно ведет работу по академической мобильности.|THE DEPARTMENT OF SCIENCE AND INNOVATIONS OF NAO KARIU IS ACTIVELY WORKING ON ACADEMIC MOBILITY.|«ҚарИУ» КЕАҚ Ғылым және инновация департаменті академиялық ұтқырлық бойынша белсенді жұмыс жасайды.

[kk]

«Қарағанды индустриялық университеті» КеАҚ Ғылым және инновация депаратменті академиялық ұтқырлық бойынша белсенді жұмыс жүргізуде. Конкурстық іріктеуден өткен жеті студент семестрде академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында бөлінген бюджеттік қаражат есебінен Ченстохов политехникалық университетінде (Польша Республикасы) білім алады.
«Қайсар» қоғамдық қорының өкілдері Оксана Тарабукина мен Антон Тарабукинмен кездесу ұйымдастырылды. Қор Қазақстан Республикасында адам саудасы мен заңсыз көші -қонға қарсы күреспен айналысады. Қор өкілдері студенттерге шетелдегі тәртіп ережелері туралы ақпарат берді. Атап айтқанда, қоғам қайраткерлері қауіпсіз саяхат және шетелде болған кездегі тәріп ережелері туралы айтты және ақпараттық кітапшалар ұсынды. Сондай -ақ, қоғам қайраткері, «Жас Ұлан» Бірыңғай балалар мен жасөспірімдер ұйымының Қарағанды облыстық қоғамдық бірлестігінің жетекшісін Майра Төлеубекқызы Әбдірахмановамен де кездесу өткізілді.
Майра Төлеубекқызы студент жастар арасындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытудың келешегіне қатысты өз ойымен бөлісті. Ол студенттердің шетелде оқуға және және жеке тұлға ретінде дамуға деген ұмтылысын, сонымен қатар олар елдің болашағы болғандықтан, білім мен тәжірибе жинақтап, алған білімді Отанымыздың игілігі үшін қолданатынын атап өтті. Ол Мұстафа Өзтүрік сияқты қазақтың ірі қайраткерлерін мысалға келтірді, студенттерді қоғамдық жұмыстарға, дипломдық бағдарламаларға қатысуға және грантқа түсуге ынталандырды. Академиялық ұтқырлық бағдарламасы – бір семестрді шетелде өткізудің бірегей мүмкіндігі. Қоштасарда ол студенттерге сәттілік тіледі, қызықты және мазмұнды кездесу үшін алғыс айтты, ал барлық қатысушылар бірге естеліккесуретке түсті.

[/kk] [ru]

Департамент науки и инноваций НАО «Карагандинский индустриальный университет»активно ведет работу по академической мобильности. Семеро студентов, которые прошли конкурсный отбор, будут обучаться в течение семестра в Ченстоховском политехническомуниверситете (Республика Польша) за счет выделенных бюджетных средств в рамках программы академической мобльности.
Была организована встреча с представителями общественного фонда «Кайсар» Тарабукиной Оксаной и Тарабукным Антоном. Фонд занимается противодействием торговлей людьми и нелегальной миграции в РК. Представители фонда ознакомили студентов о правилах поведения заграницей. В частности, общественные деятелипровели беседу и предоставили буклеты о безопасном выезде и пребывании за рубежом. Также была проведена встреча с общественным деятелем​Абдрахмановой МайройТулеубековной – руководителем Карагандинского областного общественного объединения «Единаядетско-юношеская организация «Жас Ұлан».Майра Тулеубековна поделилась своими размышлениями, взглядами и видением, перспективами развития международного сотрудничества между студенческой молодежью. Она отметила стремление студентов развиваться и обучатся зарубежом но также отмтила что так как они будущее страны, получить знания и опыт, и использовать полученные знание во благо нашей родины. Она привела пример великих казахских деятелей таких как Мустафа Озтурк, мотивировала студентов на занятие общественной деятельностью, участвовать степендиальнных программах и подавать на гранты. Программа академической мобильности – уникальная возможность провести семестр зарубежом. На прощание она пожелала удачи а студенты поблагодарили ее за интересную и содержательную встречу, а также все присутствующие сделали снимки на память.

[/ru] [en]

The Department of Science and Innovation of NJSC «Karaganda Industrial University» is actively working on academic mobility. Seven students who passed the competitive selection will study during the semester at the Czestochowa Polytechnic University (Republic of Poland) at the expense of the allocated budgetary funds within the framework of the academic mobility program.

A meeting was organized with representatives of the public fund «Kaisar» Tarabukina Oksana and Tarabukny Anton. The Foundation is engaged in combating human trafficking and illegal migration in the Republic of Kazakhstan. The representatives of the foundation informed the students about the rules of conduct abroad. In particular, public figures held a conversation and provided brochures on safe travel and stay abroad. A meeting was also held with the public figure Abdrakhmanova Maira Tuleubekovna – the head of the Karaganda regional public association «United Children and Youth Organization» Zhas Ulan «. Maira Tuleubekovna shared her thoughts, views and vision, prospects for the development of international cooperation between student youth. She noted the desire of students to develop and study abroad, but also noted that since they are the future of the country, to gain knowledge and experience, and use the knowledge gained for the benefit of our homeland. She gave the example of great Kazakh figures such as Mustafa Ozturk, motivated students to engage in social activities, participate in degree programs and apply for grants. The academic mobility program is a unique opportunity to spend a semester abroad. In parting, she wished good luck, and the students thanked her for an interesting and meaningful meeting, and all those present took pictures as a souvenir.

[/en]