[kk]

Қарағанды индустриялық университетінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жоспарына және «Sanaly urpaq» жобасына сәйкес университетте парасаттылық мектебі мен «Саналы ұрпақ» студенттік клубының әдістемелік апталығы шеңберінде «Саналы ұрпақ» клубының студенттері арасында «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұру мүмкін немесе мүмкін емес» тақырыбында пікірталас өтті. Пікірталас үш кезеңнен  тұрып, онда қатысушылар өз қарсыластарының сұрақтарына жауап берді, сыбайлас жемқорлық тақырыптарындағы түрлі жағдайларды қарастырды.

Іс-шараның мақсаты студенттерді қоғамдағы сыбайлас жемқорлық проблемаларына тарту болды. Өзінің ситуациялық сұрағын аға оқытушы М.С. Солтан қойып, студенттердің қызу талқыға салды.

Пікірталасқа белсенді қатысқаны үшін қатысушылар арнайы алғыс хаттармен  марапатталды.

[/kk] [ru]

В соответствии с Планом противодействия коррупции Карагандинского индустриального университета и проектом «Sanaly urpaq» в университете в рамках методической недели школы добропорядочности и студенческого клуба «Саналы ұрпак» прошла дискуссия на тему «Возможно или невозможно противостоять коррупции» среди студентов, которые являются членами клуба «Саналы ұрпак». Дискуссия прошла в три этапа, где участники отвечали на вопросы своих оппонентов, рассматривали различные ситуации на коррупционные темы.

Целью мероприятия являлось привлечение студентов к проблемам коррупции в обществе. Свой ситуационный вопрос задала старший преподаватель Солтан М.С., который вызвал бурные реакции у студентов.

За активное участие в дискуссии участники награждены грамотами.

[/ru] [en]

In accordance with the Anti-Corruption Plan of the Karaganda Industrial University and the «Sanaly urpaq» project, a discussion was held at the university within the framework of the methodological week of the school of integrity and the student club «Sanali Urpak» on the topic «It is possible or impossible to counter corruption» among students who are members of the «Sanaly Urpak» club. The discussion was held in three stages, where the participants answered the questions of their opponents, considered various situations on corruption topics.

The purpose of the event was to attract students to the problems of corruption in society. Senior lecturer Soltan M.S. asked her situational question, which caused violent reactions among students.

For active participation in the discussion, the participants were awarded with certificates.

[/en]

Просмотров: 2  343