НОВОЕ НАЧАЛО-НОВЫЙ ШАГ!|A NEW BEGINNING IS A NEW STEP!|ЖАҢА БАСТАМА-ЖАҢА ҚАДАМ!

Сегодня, 30 мая, на базе Карагандинского индустриального университета в онлайн формате состоялась встреча «Новый Казахстан: новый облик», посвященная вопросам разъяснения конституционных реформ. В мероприятии приняли участие депутаты городского маслихата, магистранты, члены органов студенческого самоуправления, студенческие активисты вузов и представители СМИ.

Выступая перед собравшимися, ректор Карагандинского индустриального университета Абдрасилов Болатбек Серикбаевич отметил, что для страны референдум является важным шагом. Инициаторами новой истории станут изменения и волнения президента Касым-Жомарта Кемелевича Токаева в Конституцию. Это будет престижный этап, отражающий четкие цели и идеальное будущее нового Казахстана.

Секретарь маслихата города Темиртау Ломакин Алексей Борисович отметил, что в стенах университета ведется активная работа и тесное взаимодействие со студентами. Это означает, что новая реформа имеет большой приоритет для молодежи.

В этой связи студент 2 курса Карагандинского индустриального университета Тлеубек Арайлым высказал свое мнение о референдуме от имени будущей молодежи Нового Казахстана. На мой взгляд, основной смысл своей политики Президент Казахстана Касым-Жомарт Кемелевич Токаев считает заботу о настоящем и будущем молодежи. Среди них были ораторское искусство студентов , дебатные игры, спортивные мероприятия по обучению молодежи.

Действительно, молодежь-это идеальный период для реализации многих идей, которые зародились в сердце молодого сообщества. Необходимо сформировать широкую платформу социальных этапов, включающую меры, направленные на поддержку всех категорий молодежи», – сказал она.

В завершение встречи ректор Кариу Болатбек Серикбаевич Абдрасилов отметил, что для университета проводится большая работа.

[/ru]

[kk]

Бүгін мамыр айының 30 жұлдызында Қарағанды ​​индустриялық университетінің базасында онлайн форматта конституциялық реформаларды түсіндіру мәселелеріне арналған «Жаңа Қазақстан: жаңа келбет» атты кездесу өтті. Іс-шараға қалалық мәслихат депутаттары, магистранттар, студенттік өзін-өзі басқару органдарының мүшелері, жоғары оқу орындарының студенттік белсенділері және БАҚ өкілдері қатысты.

Жиын басында сөз алған Қарағанды ​​индустриялық университетінің ректоры Абдрасилов Болатбек Серикбаевич алдағы болатын ел болашағы үшін жаңа бастамаларға дайын болу керектігін тоқталып, ел үшін референдумның маңызды қадам екендігін тілге тиек етті. Ел  президенті Қасым-Жомарт Кемелұлы Тоқаевтың конституцияға енгізгелі отырған өзгерістер мен толқулар жаңа тарихтың бастауы болмақ. Бұл жаңа Қазақстаның алға деген айқын мақсаты мен кемел болашағын көрсететін мәртебелі кезең болмақ.

Келесі болып сөз бастаған Теміртау қаласы мәслихан хатшысы Ломакин Алексей Барисович университет қабырғасында белсенді жұмыстар жүргізіліп жатқанын және студенттермен тығыз қарым-қатынаста  екендігіне тоқталды. Бұл жаңа реформа жастар үшін үлкен басымдыққа ие екенін жеткізді.

Осы орайда Қарағанды ​​индустриялық университетінің 2 курс студенті парламентінің президенті Тілеубек Арайлым жаңа Қазақстаның болашақ жастарының атынан референдумның туралы өз ой білдірді. Менің ойымша, Президентіміз Қасым-Жомарт Кемелұлы Тоқаев жастардың бүгіні мен болашағына қамқорлық жасауды өз саясатының негізгі мәні деп санайды.

Солардың бірегейлерін тілге тиек ете кетсек студенттердің сөздік қорымен шешендік қасиетін арттыратын дебат ойындары, жастарды шымырлыққа үйрететін спорттық іс шаралар ұйымдастырылған болатын. Шынында да жастық шақ жалындаған жас қауымның жүрегінде туындаған талай идеяны жүзеге асыруға мүмкіндік беретін тамаша кезең. Жастардың барлық санатын қолдауға арналған шараларды толық қамтитын әлеуметтік сатының ауқымды платформасын қалыптастыру керек»,- деп маңызды ойлар айта кетті.

Жиын соңында, ҚарИУ-дың ректоры Абдрасилов Болатбек Серикбаевич бұл ауқымды іске студентер мен бірге атсалысатынын білдіріп, университет үшін алдағы уақытта ауқымды жұмыстар атқарылатынын айта кетті.

[/kk]

[en]

Today, on May 30, on the basis of the Karaganda Industrial University, an online meeting «New Kazakhstan: a new look» was held on the issues of explaining constitutional reforms. The event was attended by deputies of the city maslikhat, undergraduates, members of student self-government bodies, university student activists and media representatives.

Speaking to the audience, rector of Karaganda Industrial University Abdrasilov Bolatbek Serikbayevich noted that the referendum is an important step for the country. The initiators of the new history will be the changes and changes of President Kassym-Jomart Tokayev in the Constitution. It will be a prestigious stage reflecting clear goals and an ideal future for the new Kazakhstan.

Alexey Borisovich Lomakin, secretary of the maslikhat of Temirtau, noted that active work and close interaction with students is being carried out within the walls of the university. This means that the new reform is of paramount importance for young people.

In this regard, the 2nd year student of Karaganda Industrial University Tleubek Arailym expressed his opinion about the referendum on behalf of the future youth of New Kazakhstan. In my opinion, the President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev considers the main meaning of his policy to take care of the present and future of young people. Among them were student speeches, debates, sports events for the education of young people.

Indeed, youth is an ideal period for the realization of many ideas that originated in the heart of a young community. It is necessary to form a broad platform of social stages, including measures aimed at supporting all categories of young people,» she said.

At the end of the meeting, the rector of Kariu Bolatbek Serikbayevich Abdrasilov noted that a lot of work is being done for the university.

[/en]

Просмотров: 1  330