Кураторский час по академической честности.|Curatorial hour on academic integrity.|Академиялық адалдық бойынша кураторлық сағат.

Согласно Плана мероприятий по устранению причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений, выявленных по результатам проведённого внутреннего анализа коррупционных рисков в НАО «Карагандинский индустриальный университет, а также с целью формирования антикоррупционой культуры среди студентов первого курса, с 26 по 29 сентября текущего года на платформе университета был проведён единый кураторский час, посвящённый ознакомлению студентов и их родителей с Кодексами академической честности обучающихся и корпоративной этики. Студенты, ознакомившись с Кодексами заполнили листы ознакомления. Родители проявили понимание и заинтересованность в дальнейшей работе с университетом по противодействию коррупции.
Обучающиеся и работники КарИУ на постоянной основе стремятся придерживаться правил академической честности и общепринятых морально-этических норм.

[/ru] [kk]

«Қарағанды индустриялық университеті» КЕАҚ-да сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне ішкі талдау жүргізу нәтижесінде анықталған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес, сондай-ақ бірінші курс студенттері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру мақсатында ағымдағы жылдың 26-29 қыркүйек аралығында университет платформасында студенттерді және олардың ата-аналарына Академиялық адалдық және корпоративтік этика кодекстерімен, сыбайлас жемқорлық тәуекелдерімен таныстыруға арналған кураторлық сағат өткізілді. Студенттер кодекстермен танысып, танысу парақтарын толтырды. Ата-аналар сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша университетпен одан әрі жұмыс істеуге түсіністік пен қызығушылық танытты.
КарИУ білім алушылары мен қызметкерлері Академиялық адалдық ережелерін және жалпы қабылданған моральдық-этикалық нормаларды ұстануға тырысады.

[/kk]

[en]

According to the Action Plan to eliminate the causes and conditions contributing to the commission of corruption offenses identified by the results of an internal analysis of corruption risks at the Karaganda Industrial University, as well as to form an anti-corruption culture among first-year students, a single curatorial hour was held on the university platform from September 26 to 29 this year, dedicated to familiarizing students and their parents with Codes of Academic Integrity of students and Corporate Ethics. Students, having familiarized themselves with the Codes, filled out the familiarization sheets. The parents showed understanding and interest in further work with the university on combating corruption.
Students and employees of the CarIU constantly strive to adhere to the rules of academic integrity and generally accepted moral and ethical standards

[/en]