Кафедра туралы

1963 жылдың 1 қыркүйегінде Қарағанды металлургия зауытының жанынан ЖТУЗ-зауыты ұйымдастырылды. 01.11.63 ж. №2 бұйрықпен Теміртау зауыт-жоғары техникалық оқу орны жанынан «химиялық технология»кафедрасы ұйымдастырылды. 1965 жылы кафедра келесі кафедраларға бөлінді:

«Физикалық және аналитикалық химия»;

«Жалпы химия»;

«Химиялық өндіріс технологиясы».

1996 жылы «Пайдалы қазбаларды байыту» кафедрасы қосылғаннан кейін химия кафедралары біріктірілді. 1998 жылдан бастап бірлескен кафедраны доцент, х.ғ. к. Арбузов В. А. басқарады және кафедра «химиялық технология» кафедрасы болып қайта аталды.

2007 жылы кафедраға «Экология» секциясы қосылды, соның нәтижесінде кафедра «химиялық технология және экология»атауын алды. Кафедра 5В072100 – «Органикалық заттардың химиялық технологиясы» және 5В0731100 – «қоршаған ортаны қорғау және өмір тіршілігінің қауіпсіздігі» мамандықтары бойынша жоғары білікті мамандарды даярлайды.

2018 жылдың қыркүйек айынан бастап «химиялық технология және экология» кафедрасының меңгерушісі — доцент Кабиева Сауле Казжановна.

2019 жылы тиісті бейіндегі мектептер мен колледждердің түлектерін тартқан «фармацевтикалық өндіріс технологиясы» білім беру бағдарламасы ашылды.

Қазіргі уақытта кафедра білім беру бағдарламалары бойынша бакалавриат және магистратура бойынша жоғары білікті мамандарды даярлайды:

6В07102-Органикалық заттардың химиялық технологиясы;

6в07204-фармацевтикалық өндіріс технологиясы;

6в11201-Өнеркәсіптік экология және өрт қауіпсіздігі.

2020 жылы «Пайдалы қазбаларды байыту» білім беру бағдарламасы ашылды.