Силаева Ольга Викторовна

Білімі: 1996 жылы Қарағанды металлургия институтын (завод-ТЖОО) «Өнеркәсіп экономикасы және менеджменті» мамандығы бойынша үздік бітірді. «Металлургиялық өндірістің қайталама ресурстарын пайдаланудың тиімділігін арттыру» тақырыбы бойынша кандидаттық диссертацияны қорғады (2007, КЭУК, Қарағанды).

Академиялық тәжірибес: 1996 жылдан бастап ҚМИУ оқытушысы. Қазіргі уақытта – «Экономика және қаржы» кафедрасының меңгерушісі, ЭжҚ факультеті декнының уақытша міндетін атқарушы.Оқытатын пәндері:»Менеджмент», «Басқарушылық талдау», «Қаржылық менеджмент», «Персоналды басқару», «Өндірістік менеджмент».

Біліктілікті арттыру:

2017 – «Академиялық және басқару дербестігін кеңейту жағдайындағы қазіргі ЖОО-ның Академиялық саясаты»семинары»

2017 – «Кәсіпкерлік қызметті басқару»курсы»

2017 – «Электрондық оқулық: білім берудегі жаңа технологиялар»семинары»

2017 – «Электрондық кітапхана: білім беру саласындағы компьютерлік технологиялар»

2017 – «Білім беру бағдарламаларын жобалау «республикалық семинары»

2018 – Academic freedom and autonomy in modern higher education of the republic of Kazakhstan: «Applied aspects»

2018 – Global International Conference «Transition to University Autonomy in Kazakhstan»Challenges and Perspectives»

2018 – Институционалдық және мамандандырылған аккредиттеу «ARQA»

2018 – Ғылыми зерттеулер үшін Clarivate Analytics ресурстары бойынша семинарлар

2019 – «Жұмыста және өмірде. Бұл қалай жұмыс істейді және неге кейде жұмыс істемейді», «АрселорМиттал Теміртау» АҚ

2020 – «Салық қарапайым тіл: салық 2020» семинары, Қарағанды облысының Кәсіпкерлер Палатасы

Марапаттар мен сыйлықтар:

Көп жылғы адал еңбегі және қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуына қосқан үлесі үшін, белсенді еңбек қызметі үшін: 2013 ж. – білім және ғылым қызметкерлері кәсіподағының облыстық комитетінің Құрмет грамотасымен; 2014 ж. – Теміртау қаласы әкімінің Құрмет грамотасымен; оқушылардың зерттеу дағдыларын дамытуға белсенді қатысқаны үшін – Теміртау қаласы мектептері директорларының алғыс хаттарымен; бірнеше рет ҚМИУ ректорының грамоталарымен және алғыс хаттарымен марапатталды.

2015 жылы Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындарының қауымдастығы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым жүйесінің дамуына көп жылдық және жемісті үлес қосқаны үшін А. Байтұрсынов атындағы қола медалімен марапатталды. 2016, 2019 жылдары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің Құрмет грамотасымен марапатталды.

Соңғы бес жылдағы ең маңызды басылымдар:

• Өндірістік менеджмент бойынша оқу-тәжірибелік құрал-Алматы.: ҚР БҒМ, 2016. – 121 бет.
  • Білім беру прогресінің электронизациясы прогресінің маманның сапасына кері әсер ету мәселелері /Халықаралық ғылыми-әдістемелік конференция материалдары: қазіргі білім беру: жоғары кәсіби білім берудің технологиялары мен мазмұнын дамыту түлектердің дайындық сапасын арттыру шарты ретінде. – Ресей, Томск: ТУСУР, 2017 ж. 176-177 бет.
  • Мемлекеттік сатып алуды өткізудің әлемдік тәжірибесі /IX Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының еңбектері. / Қазақстанның Үшінші жаңғыруы-жаңа тұжырымдамалар мен заманауи шешімдер. ҚР Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың 50 жылдық мерейтойына, 2017 ж. – Теміртау. – 212-218 бет.
  • Хатшы-референттерді дайындау практикумы. Оқу құралы-Алматы.: РИК АББ, 2018. – 168с.
  • Білім беру үдерісіндегі сандық технологиялар білімін арттыру стратегиясы мәселелері / Халықаралық ғылыми-әдістемелік конференция материалдары: қазіргі білім беру: ЖОО оқытушыларының кәсіби құзыреттілігін арттыру-білім сапасын қамтамасыз ету кепілі. – Ресей, Томск: ТУСУР, 2018 ж. – 214-215 бет.
  • Әлеуметтік-еңбек қақтығыстарын реттеудің қазіргі жағдайы мен механизмдері /Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция еңбектері // «әлеуметтік-еңбек қатынастарын реттеу». – Қарағанды, 2018. – 216-219 бет.
  • Қазақстан Республикасында ипотекалық несиелендірудің қазіргі жай-күйін талдау / Подольский ғылыми Хабаршысы № 3, 2018. – Винница. РИНЦ. – 173-183 бет.
    The use of modern technology valuation of business operating company /КГИУ хабаршысы/ / республикалық журнал, – Теміртау, 2019. – №1. – 164-172 бет.