10.06.2020 г. Карагандинский индустриальный университет совместно с Республиканским проектным офисом «SANALY URPAQ» и НИИ «Антикоррупционные технологии» провел вебинар-тренинг.|10.06.2020 G. KARAGANDA INDUSTRIAL UNIVERSITY TOGETHER WITH THE REPUBLICAN PROJECT OFFICE «SANALY URPAQ» AND THE RESEARCH INSTITUTE «ANTI-CORRUPTION TECHNOLOGIES» HELD A WEBINAR TRAINING.|10.06.2020ж. Қарағанды индустриялық университеті Республикалық «SANALY URPAQ» кеңселік жобасымен және «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы технологиялар» ҒЗИ -мен бірлескен вебинар-тренинг өткізді.

Тема вебинара-тренинга «Оптимальные механизмы реализации антикоррупционного стандарта по обеспечению открытости и прозрачности в университетах».

Цель мероприятия – обсуждение механизмов реализации Антикоррупционного стандарта  по обеспечению открытости и прозрачности в организациях высшего и послевузовского образования и разъяснение принципов организационно-правовой оценки уровня коррупционных рисков в системе высшего образования.

В качестве спикеров вебинара-тренинга выступили руководитель Республиканского проектного офиса «SANALY URPAQ» Токушев К.А. и директор НИИ «Антикоррупционные технологии» Усеинова К.А., модератором выступила Уполномоченный по этике, проректор по УР КарИУ Сивякова Г.А. Также в работе вебинара принял участие директор Центра «Парасат» Казахского национального университета им.Абая Усипов Г. Т., который заострил внимание на вопросах соответствия антикоррупционного стандарта вузов международным антикоррупционным стандартам.

Так как вебинар проводился с целью изучения механизмов реализации нового антикоррупционного стандарта, участниками мероприятия стали руководители структурных подразделений университета, непосредственно осуществляющие процессы менеджмента качества, антикоррупционного комплаенса, академической политики, научно-исследовательской деятельности, финансово-хозяйственной деятельности, также члены студенческого клуба «Саналы ұрпақ» и «Школа добропорядочности» КарИУ.

Мероприятие было важным для внедрения принципов открытости и норм академической честности, определенных в новом стандарте, прошло в виде конструктивного диалога и сопровождалось предложениями со стороны студенческого сообщества.

По итогам работы вебинара-тренинга активным участникам были вручены сертификаты.

[/ru] [kk]

Вебинар-тренинг тақырыбы: «Университеттердегі ашықтықты және айқындықты қамтамасыз ету жөніндегі жемқорлыққа қарсы стандартты жүзеге асырудың тиімді механизмдері».

Вебинар-тренинг мақсаты  – жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарындағы ашықтықты және айқындықты қамтамасыз ету жөніндегі жемқорлыққа қарсы стандартты жүзеге асыру механизмдерін талқылау  және  жоғары білім беру жүйесінде сыбайлас жемқорлық тәуекелдерінің  деңгейіне ұйымдастыру-құқықтық бағалау жүргізу   принциптерін түсіндіру.

Вебинар-тренингінің  спикерлері ретінде Республикалық ««SANALY URPAQ» кеңселік жобасының басшысы Қ.А.Токушев және жоба аясында ашылған «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы технологиялар» ҒЗИ директоры  Қ.Р.Усеинова және модератор ретінде  ҚМИУ-дың Әдеп жөніндегі уәкілі, ОІ жөніндегі проректоры Сивякова Г.А. толық түсіндірме баяндама жасады. Сондай-ақ вебинарға Абай атындағы Қазақ ұлттық университетінің «Парасат» орталығының директоры Қ.Т.Усипов қатысып, көтерілген мәселенің халықаралық стандартқа сәйкестілігі жөніндегі сұраққа тоқталды.

Вебинар тренинг жоғары білім саласында жаңа қабылданған жемқорлыққа қарсы стандартты жүзеге асыру механизмдерін зерделеу мақсатында болғандықтан, шара қатысушылары ҚМИУ-дың сапа менеджменті жүйесін, академиялық саясатын, ғылыми-зерттеу ісін, жемқорлыққа қарсы комплаенсын, қаржы-шаруашылық ісін ұйымдастырушы құрылымдық  бөлімшелер басшылары мен «Саналы ұрпақ» студенттік клубының мүшелері, «Парасаттылық мектебі»  қатысты.

Шара жаңа стандартта айқындалған ашықтық принциптері мен академиялық адалдық нормаларын  талқылауда конструктивті диалог түрінде өткізілуімен және студенттік қоғамдастық тарапынан берілген ұсыныстармен маңызды болды. Вебинар-тренинг жұмысының нәтижесінде белсенді қатысушыларға сертификаттар табысталды.

[/kk] [en]

The topic of the webinar is «Optimal mechanisms for implementing the anti-corruption standard to ensure openness and transparency in universities».

The purpose of the event is to discuss mechanisms for implementing the anti-Corruption standard to ensure openness and transparency in higher and postgraduate education organizations and explain the principles of organizational and legal assessment of the level of corruption risks in the higher education system.

The speakers of the webinar-training were the head of the Republican project office «SANALY URPAQ» Tokushev K. A. and the Director of the research Institute «anti-Corruption technologies» Useinova K. A., the moderator was the ethics Commissioner, Vice-rector for AA of  KSIU Sivyakova G. A. the Director of the center «Parasat» of the Kazakh national University took part in the webinar. Abayausipov G. T., who focused on the issues of compliance of the anti-corruption standard of universities with international anti-corruption standards.

Since the webinar was held in order to study the mechanisms for implementing the new anti-corruption standard, the event was attended by the heads of structural divisions of the University, directly implementing the processes of quality management, anti-corruption compliance, academic policy, research, financial and economic activities, as well as members of the student club «Sanalyurpak» and «School of integrity» of  KSIU.

The event was important for the implementation of the principles of openness and standards of academic integrity defined in the new standard, was held in the form of a constructive dialogue and was accompanied by proposals from the student community.

Following the results of the webinar, active participants were awarded certificates.

[/en]