ҚАРИУ ҚАЗАҚСТАН СТУДЕНТТЕР АЛЬЯНСЫМЕН МЕМОРАНДУМҒА ҚОЛ ҚОЙДЫ

5 қыркүйекте Қарағанды индустриялық университеті "Қазақстан студенттер альянсы" Қарағанды студенттік қозғалысы" қоғамдық бірлестігімен бірлескен ынтымақтастық туралы Меморандумға қол қойды. Меморандумға қол қою рәсіміне ҚарИУ ректоры Жаутиков Бахыт Ахатович және омбудсмен Жақсылық Мерейлі Жанболатқызы қатысты. Қазақстан студенттер Альянсы-бұл Қазақстанның барлық өңірлерінен студенттерді біріктіретін және олардың мүдделерін қорғауға бағытталған қоғамдық ұйым.

Міне, Қазақстан Студенттер альянсының кейбір артықшылықтары:

1. Студенттердің құқықтары мен мүдделерін қорғау. Альянс студенттердің оқу және тұру жағдайларын жақсартуды қолдайды. Ол стипендиялар мен гранттарды әділ бөлу үшін күреседі. Оқуда немесе жеке өмірінде қиындықтарға тап болған студенттерге қолдау көрсету.
  2. Студенттік өзін-өзі басқаруды дамытуға жәрдемдесу. Альянс студенттерге студенттік кеңестер мен ұйымдарды құруға және дамытуға көмектеседі. Студенттік ұйымдар арасында тәжірибе мен ақпарат алмасу платформасын ұсынады. Студенттердің көшбасшылық қасиеттерін дамыту үшін тренингтер мен семинарлар ұйымдастырады.
  3. Білім беру және мәдени іс-шараларды өткізу. Альянс студенттерге арналған конференциялар, семинарлар, дәрістер мен шеберлік сабақтарын ұйымдастырады.
  4. Мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл. Альянс білім беру мен студенттік өмірге қатысты заңнамалық актілерді әзірлеуге белсенді қатысады.
  5. Кәсіби бағдарлауға жәрдемдесу. Альянс студенттерге жұмыс пен тағылымдамадан өтуге көмектеседі. Бос орындар жәрмеңкелері мен жұмыс берушілермен кездесулер ұйымдастырады.

Әртүрлі кәсіптер мен оқу бағыттары туралы ақпарат береді.

1. Азаматтық белсенділікті дамыту. Альянс студенттердің қоғамдық өмірге белсенді қатысуын ынталандырады. Волонтерлік акциялар мен әлеуметтік жобаларды ұйымдастырады. Студенттердің азаматтық жауапкершілігі мен патриотизмін қалыптастыруға ықпал етеді.
  2. Халықаралық ынтымақтастыққа жәрдемдесу. Альянс халықаралық студенттік ұйымдармен байланысты дамытады. Студенттерге халықаралық жобалар мен бағдарламаларға қатысуға мүмкіндік береді. Әр түрлі елдердің студенттері арасында тәжірибе мен білім алмасуға ықпал етеді.

Жалпы, Қазақстан студенттер Альянсы қазақстандық студенттердің өмірінде маңызды рөл атқарады. Олар жастардың мүдделерін біріктіру, дамыту және қорғау үшін платформа ұсынады.