ҚАРИУ «ARCHIVE HACK: АҚЫЛДЫ МҰРАҒАТ» ХАКАТОНЫНА ҚАТЫСТЫ

2024 жылғы 24-25 қыркүйекте Satbayev University-де Қазақстан Республикасы Президентінің мұрағатымен және Yandex Qazaqstan компаниясымен бірлесіп ұйымдастырылған "Archive Hack: Ақылды Мұрағат" хакатоны өтті. Университеттер мен колледждердің студенттік командалары мұрағат деректеріне қол жеткізуді жақсарту, оларды цифрландыру, қорғау және сақтау үшін инновациялық шешімдерді әзірлеу арқылы жарысты. Хакатондағы университетімізден Пи-23 тобының екінші курс студенттері Одинцов Максим, Нем Вячеслав және Степанов Евгений, сондай-ақ бірінші курс студенті Оразымбетов Рысбек қатысты. Балалар жобасы өшіп қалған немесе бұлыңғыр болып қалған қолжазба жазбаларын қалпына келтіруге, сондай-ақ мұрағаттау үшін осы жазбаларды одан әрі тануға арналған қосымшаны әзірлеуге арналды.

Мұндай іс-шараларға қатысу практикалық тәжірибе алуға, техникалық және шығармашылық дағдыларды дамытуға, командадағы жұмысты жақсартуға, пайдалы кәсіби байланыстар орнатуға мүмкіндік береді.