ҚАРИУДА ҮЗДІК МҰҒАЛІМДЕР, ОҚЫТУШЫЛАР МЕН ПРОФЕССОРЛАР МАРАПАТТАЛДЫ

4 қазанда Қарағанды индустриялық университетінің акт залында бірден екі педагогикалық мерекеге арналған салтанатты іс-шара өтті: Жоғары білім қызметкерлері күні және Мұғалімдер күні. Іс-шараның құрметті қонақтары қала әкімі Ғалым Әшімов, әкімнің орынбасары Самат Зияшев, қалалық мәслихат төрағасы Алексей Ломакин болды. Құттықтауды ҚарИУ қызметкерлері, сондай-ақ Теміртау мектептерінің мұғалімдері қабылдады.

Айта кетейік, Жоғары білім қызметкерлері күні Қазақстанда алғаш рет атап өтілуде. Ол еңбек Департаментінің 2024 жылғы 11 маусымдағы бұйрығымен кәсіби мерекелер тізіміне енгізілді. Мереке күні-1 қазан.

-Бұл тек профессор-оқытушылар құрамының ғана емес, жоғары білім беру саласында жұмыс істейтін барлық қызметкерлердің мерекесі. Бұл біздің еңбегіміздің имиджін арттыруға мүмкіндік береді, - деп атап өтті ҚарИУ ректоры Бахыт Жаутиков.

Кәсіби мереке құрметіне ҚарИУ-дың үздік қызметкерлері ведомстволық наградаларға ие болды. Оларға ғылым және жоғары білім министрінің төсбелгілері мен Құрмет грамоталары табыс етілді.

Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің екінші дәрежелі "Шахтер даңқы" төсбелгісімен Басқарма төрағасы-Ректор Бахыт Жаутиков марапатталды.

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің "Ғылым дамуына сіңірген еңбегі үшін" төсбелгісімен Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің атынан: Басқарма мүшесі–академиялық мәселелер жөніндегі проректор, техника ғылымдарының кандидаты, "Энергетика" кафедрасының профессоры Галина Сивякова; Басқарма мүшесі-ғылыми жұмыс және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор, физика ғылымдарының кандидаты- Математика ғылымдары Болат Махмұтов; "Технологиялық машиналар және көлік" кафедрасының профессоры, техника ғылымдарының кандидаты Виктор Романов: философия докторы (PhD), "Металдарды қысыммен өңдеу" кафедрасының профессоры Евгений Панин; ғылым және инновация департаментінің директоры, философия докторы (PhD) Вячеслав Қонаев; "Химиялық технология және экология" кафедрасының доценті, философия докторы (PhD) Рымгүл Жаслан.

Қазақстан Республикасының ғылым саласындағы ерекше еңбегі үшін төс белгісімен

"Ахмет Байтұрсынұлы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінен "Құрылыс" кафедрасының меңгерушісі, профессор, техника ғылымдарының докторы Бауыржан Базаров; "Металдарды қысыммен өңдеу" кафедрасының аға оқытушысы Айжан Карипбаева марапатталды.

Тіл саясатын дамытуға қосқан ерекше үлесі және тілді дамыту саласын жетілдіруге белсенді қатысқаны үшін Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің "Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін" төсбелгісімен: университет аппаратының басшысы Сапар Хамитов; үздіксіз білім беру және мансап факультетінің деканы Гүлмира Шаяхметова марапатталды.

Ғылым мен технологияны дамытуға және ғылыми кадрларды тәрбиелеуге қосқан елеулі үлесі үшін "Ғылым үздігі" - Құрмет Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің дипломдары Саясат Нұрбек стратегиялық даму және халықаралық байланыстар бөлімінің басшысы, техника ғылымдарының кандидаты Зобнин Николай Николаевичпен марапатталды.

Қазақстан Республикасының Жоғары білім мен ғылымға қосқан елеулі үлесі және адал қызметі үшін ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің Құрмет грамотасы Саясат Нұрбек: Тәрбие жұмысы және жастар саясаты департаментінің директоры Нина Попова; қабылдау комиссиясының жауапты хатшысы Алтынай Баймагамбетова; "Экономика және бизнес" кафедрасының меңгерушісі, экономика ғылымдарының кандидаты Ольга Силаева; Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Философия докторы (PhD) Елена Харченко; "Энергетика" кафедрасының меңгерушісі, философия докторы (PhD) Сәуле Камарова.

Марапаттау рәсімі қалалық шығармашылық ұжымдар қатысқан мерекелік концертпен сүйемелденді.