ҚАРАҒАНДЫ ИНДУСТРИЯЛЫҚ УНИВЕРСИТЕТІ ЕУРОПАЛЫҚ ОДАҚТЫҢ СЫЙЛЫҒЫН АЛДЫ

Үшінші маусым күні университетте жетекші еуропалық және қазақстандық энергетикалық сарапшылар дәріс оқыды, одан кейін энергия тиімділігі және жаңартылатын энергия көздері туралы студенттік пікірталастар өткізілді.

Студенттік пікірталас – бұл студенттер командалары берілген тақырыпты зерттейтін, содан кейін алған білімдері туралы презентация жасайтын, оны дәлелді дәлелдермен растайтын оқу әрекеті. Топпен жұмыс жасай отырып, студенттер берілген тақырыптың жақсы және жаман жақтарын талқылайды.

- «Командалар тақырыпты жан-жақты зерттеп, өз дәлелдерін тиімді құрастырып, жасыл энергетикаға көшуді жеделдету, шығарындыларды азайту және Теміртаудың тұрақты болашағына өз үлестерін қосу бойынша одан әрі қадамдар бойынша ұсыныстарды қамтитын нақты презентация дайындауы керек», - деп түсіндірді іс-шараны ұйымдастырушылар. - Пікірсайысшылар өз дәлелдерінен басқа қарсыластарының дәлелдерін зерттейді. Олар қарсыластары қоюы мүмкін барлық ықтимал сұрақтарға және олардың алдына қоюы мүмкін барлық мүмкін мәселелерге дайындалады.

Іс-шараға барлығы 100 астам студенттер мен оқытушылар қатысты. Сарапшылар қазіргі жастардың энергия үнемдеу мәселелерін жақсы меңгеріп қана қоймай, өз идеяларын насихаттауға дайын екенін атап өтті.

Ал төртінші маусым күні қалалық Мәдениет сарайында студенттік пікірталас шарасының жеңімпаздары мен қатысушылары салтанатты түрде марапатталды.

Қазақстан Республикасындағы Еуропалық Одақтың өкілі Роберт Брудзински бас жүлдені – Қарағанды қаласының студенттері мен оқытушыларына арналған климат, тұрақты энергия және энергия тиімділігі мен жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы шешімдер туралы онлайн курсын жариялады. Қарағанды индустриялық университетінде  Флоренция реттеу мектебі (Италия) - инновациялық энергетика және климаттық оқыту бойынша еуропалық тәжірибе орталығын ұйымдастырады.

«Теміртаудағы «Еуропалық Одақ – Қазақстан: тұрақты энергия күндері» акциясы өңірдің тұрақты дамуына оң үлес қосуға арналған», - деді Роберт Брудзинский. – Бұл тұрғыда жергілікті қауымдастықтың ынтымақтастығы мен араласуы өте маңызды. Біз Қарағанды индустриялық университетінің, оның оқытушылары мен студенттерінің белсенді қатысуын жоғары бағалаймыз. Осы күндері алған жаңа білім мен дағдылар сіздерге инновацияларды енгізуге және Қазақстанның энергетикалық болашағын қалыптастыруға мүмкіндік береді деп сенемін.