Әбдірашит Асылбек Мирамханұлы

Докторлық диссертацияны қорғау туралы

«Қарағанды индустриялық университеті» КеАҚ-ның жанынан құрылған 8D072 – Өндірістік және өңдеу салалары бағыты бойынша диссертациялық кеңесінде 6D070900 (8D07202) – «Металлургия» («Қара және түсті металдар металлургиясы» ББ) мамандығы бойынша философия докторы (PhD) дәрежесін алу үшін ұсынылған Әбдірашит Асылбек Мирамханұлының «Отандық шикізаттан орта көміртекті ферромарганецті балқытудың ресурс үнемдеуші технологиясын әзірлеу және енгізу» тақырыбындағы диссертациясын қорғауы өтеді.

Диссертациялық жұмыс «Қарағанды индустриялық университеті» КеАҚ-ның «Металлургия және материалтану» кафедрасында және Ж. Әбішов атындағы Химия-металлургия институтының «Ферроқорытпалар және үрдістері процестері» зертханасында орындалды және диссертациялық жұмыс түрінде ұсынылды.

Қорғау қазақ тілінде өтеді.

Ғылыми кеңесшілер:

1. Нурумгалиев Асылбек Хабадашевич – техника ғылымдарының докторы, «Қарағанды индустриялық университеті» КеАҚ-ның «Металлургия және материалтану» кафедрасының профессоры, Теміртау қ., Қазақстан.
  2. Махамбетов Ерболат Нысаналыулы – PhD, «Ферроқорытпалар және тотықсыздандыру үрдістері» зертханасының меңгерушісі «Ж.Әбішов атындағы Химия-металлургия институты» Қарағанды қ., Қазақстан.
  3. Yucel Onuralp – PhD, профессор, «Металлургия және материалтану» кафедрасының профессоры Istanbul Technical University, Ыстамбұл, Түркия.

Ресми рецензенттер:

1. Жунусов Аблай Каиртасович – техника ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессор (доцент), «Торайғыров университеті» КеАҚ-ның «Металлургия» кафедрасының меңгерушісі, докторанттың зерттеулері саласында 5-тен астам ғылыми жарияланымдары бар, Павлодар қ., Қазақстан.
  2. Аринова Сания Каскатаевна – PhD, «Әбілқас Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті» КеАҚ-ның «Нанотехнология және металлургия» кафедрасының аға оқытушысы. докторанттың зерттеулері саласында 5-тен астам ғылыми жарияланымдары бар, Қарағанда қ., Қазақстан.

Диссертациялық кеңестің уақытша мүшелері:

1. Капелюшин Юрий Евгеньевич – PhD, Оңтүстік Орал мемлекеттік университетінің (Ұлттық зерттеу университеті) «Қайта пайдалануға болатын зымыран-тасығыштардың қозғалтқыш қондырғыларының физика-химия және газдинамика мәселелері» ғылыми-зерттеу зертханасының меңгерушісі, «Металлургиядағы сутегі технологиялары» ғылыми-зерттеу зертханасының аға ғылыми қызметкері. Докторанттың зерттеу саласы бойынша Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша алғашқы үш квартильге кіретін басылымдарда 6 жарияланымдары және Scopus деректер базасында Сitescore бойынша процентиль көрсеткіші кемінде 35 болатын басылымдарда 7 жарияланымдары бар. Хирша индексі: Web of Science = 4, Scopus = 7, Челябі қ., Ресей Федерациясы.
  2. Толымбекова Лязат Байгабыловна – PhD, Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті КеАҚ-ның «Химия» кафедрасының аға оқытушысы. Докторанттың зерттеу саласы бойынша Scopus деректер базасында Сitescore бойынша процентиль көрсеткіші кемінде 35 болатын басылымдарда 4 жарияланымдары бар. Хирша индексі: Web of Science = 3, Scopus = 3. Астана қ., Қазақстан.
  3. Қойшина Гулзада Мынгышқызы – PhD, «Қ.И. Сатпеав атындағы ұлттық зерттеу университеті» КеАҚ-ның «Металлургия және пайдалы қазбаларды байыту» кафедрасының қауымдастырылған профессоры. Докторанттың зерттеу саласы бойынша Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша алғашқы үш квартильге кіретін басылымдарда 2 жарияланымдары және Scopus деректер базасында Сitescore бойынша процентиль көрсеткіші кемінде 35 болатын басылымдарда 5 жарияланымдары бар. Хирша индексі: Web of Science = 2, Scopus = 3, Алматы қ., Қазақстан.

Қорғау 2024 жылғы 9 қарашасы, сағат 10-00-де, 101400, Теміртау қ., Республика даңғылы, 30 мекен-жайында өтеді. «Қарағанды индустриялық университеті» КеАҚ-ның Жаңа ғимараты Н-201 ауд.

Сайт адресі: https://tttu.edu.kz/obyavlenii-o-zashhite-doktorskoy-dissertacii-announcement-of-the-defense-of-a-doctoral-dissertation-%d2%9bor%d2%93au-turali-xabarlandiru/

Ғалым хатшы: философия докторы (PhD), қауымдастырылған профессор, Ержанов А.С.,

e-mail: 6D070900@tttu.edu.kz

тел.: +7 (747) 131 21 83

Аңдатпа

Диссертация

Ғылыми еңбектер тізімі

Этикалық комиссияның шешімі

Отандық ғылыми консультанттың пікірі _ Нурумгалиев А.Х.

Отандық ғылыми консультанттың пікірі _Махамбетов Е.Н.

Шетелдік ғылыми консультанттың пікірі _Yucel Onuralp