Мухаметхан Маржан

Докторлық диссертацияны қорғау туралы

«Қарағанды индустриялық университеті» КеАҚ-ның жанынан құрылған 8D072 – Өндірістік және өңдеу салалары бағыты бойынша диссертациялық кеңесінде 6D070900 (8D07202) – «Металлургия» («Қара және түсті металдар металлургиясы» ББ) мамандығы бойынша философия докторы (PhD) дәрежесін алу үшін ұсынылған Мухаметхан Маржанның «Дисперсті кен-көмір қоспасынан металданған өнім алу технологиясын жасақтау» тақырыбындағы диссертациясын қорғауы өтеді.

Диссертациялық жұмыс «Қарағанды индустриялық университеті» КеАҚ-ның «Металлургия және материалтану» кафедрасында және «Qarmet» АҚ  базасында орындалды және диссертациялық жұмыс түрінде ұсынылды.

Қорғау қазақ тілінде өтеді.

Ғылыми кеңесшілер:

1. Тлеугабулов Сулейман Мустафиевич – техника ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасының Ұлттық Инженерлік Академиясының академигі, «Металлургия және материалтану» кафедрасы, «Қарағанды индустриялық университеті» Коммерциялық емес акционерлік қоғамы, Теміртау қ., Қазақстан;
  2. Жабалова Гульнара Газизовна – техника ғылымдарының кандидаты, доцент, «Энергетика, көлік және басқару жүйелері» факультетінің деканы, «Қарағанды индустриялық университеті» Коммерциялық емес акционерлік қоғамы, Теміртау қ., Қазақстан.
  3. Камкина Людмила Володимировна (Камкіна Людмила Володимирівна) – техника ғылымдарының докторы, профессор Украинаның Ұлттық металлургиялық академиясы, Днепр, Украина.

Ресми рецензенттер:

1. Султангазиев Руслан Бауыржанович – философия докторы (PhD), қауымдастырылған профессор (доцент), «Әбілқас Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті» КеАҚ, «Нанотехнология және металлургия» кафедрасы. 6D070900 – «Металлургия» мамандығы бойынша 20-дан астам жарияланымдары бар, Қарағанды қ., Қазақстан.
  2. Жунусов Аблай Каиртасович – техника ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессор (доцент), «Торайғыров университеті» КеАҚ-ның «Металлургия» кафедрасының меңгерушісі. 8D07202 – «Қара және түсті металдар металлургиясы» білім беру бағдарламасы бойынша 5-тен астам ғылыми жарияланымдары бар. Павлодар қ., Қазақстан.

Диссертациялық кеңестің уақытша мүшелері:

1. Кель Илья Николаевич – техника ғылымдарының кандидаты, «Болат және ферроқорытпалар» зертханасының аға ғылыми қызметкері, Федералды мемлекеттік бюджеттік ғылым мекемесі РҒА Орал бөлімшесінің металлургия институты, 6D070900 – «Металлургия» мамандығы бойынша Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша алғашқы үш квартильге кіретін басылымдарда 2 жарияланымдары және Scopus деректер базасында Сitescore бойынша процентиль көрсеткіші кемінде 35 болатын басылымдарда 11 жарияланымдары бар. Хирш индексі: Web of Science = 0, Scopus = 4. Екатеринбург қ., Ресей Федерациясы.
  2. Аубакиров Дастан Рахметоллаевич – философия докторы (PhD), «Әбілқас Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті» КеАҚ «Нанотехнология және металлургия» кафедрасының меңгерушісінің м.а. 6D070900 – «Металлургия» мамандығы бойынша Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша алғашқы үш квартильге кіретін басылымдарда 10 жарияланымдары және Scopus деректер базасында Сitescore бойынша процентиль көрсеткіші кемінде 35 болатын басылымдарда 10 жарияланымдары бар. Хирш индексі: Web of Science = 2, Scopus = 3. Қарағанды қ., Қазақстан.
  3. Быков Петр Олегович – техника ғылымдарының кандидаты, «Металлургия» кафедрасының профессоры, «Торайғыров университеті» КЕ АҚ. 6D070900 – «Металлургия» мамандығы бойынша Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша алғашқы үш квартильге кіретін басылымдарда 8 жарияланымдары және Scopus деректер базасында Сitescore бойынша процентиль көрсеткіші кемінде 35 болатын басылымдарда 16 жарияланымдары бар. Хирш индексі: Web of Science = 2, Scopus = 6. Павлодар қ., Қазақстан.

Қорғау 2024 жылғы 08 қарашада, сағат 14-00-де, 101400, Теміртау қ., Республика даңғылы, 30 мекен-жайында өтеді. «Қарағанды индустриялық университеті» КеАҚ-ның Жаңа ғимараты Н-201 ауд.

Сайт адресі: https://tttu.edu.kz/obyavlenii-o-zashhite-doktorskoy-dissertacii-announcement-of-the-defense-of-a-doctoral-dissertation-%d2%9bor%d2%93au-turali-xabarlandiru/

Ғалым хатшы: философия докторы (PhD), қауымдастырылған профессор (доцент) Ержанов А.С.,

e-mail: 6D070900@tttu.edu.kz

тел.: +7 (747) 131 21 83

Аңдатпа

Диссертация

Ғылыми еңбектер тізімі

Этикалық комиссияның шешімі

Отандық ғылыми консультанттың пікірі _ Жабалова Г.Г.

Шетелдік ғылыми консультанттың пікірі _Камкина Л.В.