[kk]

Қоғамда сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру мақсатында 2018 жылдың 4 желтоқсанында Қарағанды индустриялық университетінде 1-3 курс студенттерінің қатысуымен «Халықаралық сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес күні»атты бірыңғай ақпараттық сағат өткізілді.

ҚИУ тәрбие жұмысы және жастар саясаты департаментінің директоры М. М. Салпенова Қазақстан Республикасының 2015-2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру бойынша негізгі ақпаратты аудиторияға жеткізді, сонымен қатар, студенттерге сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл және Мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың негізгі ережелерін, олардың қалыптасуы мен дамуының негізгі кезеңдерін ашып берді.

Қарағанды индустриялық университетінің студенттері ҚИУ-де сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша қабылданған шаралардың тиімділігі туралы бірауыздан пікір білдірді, сыбайлас жемқорлық көріністерінің алдын алу бойынша өткізілетін іс-шаралардың маңыздылығын атап өтті, қоғамда сыбайлас жемқорлық қылмыстарының алдын алуға бағытталған өткізілетін іс-шараларды жақсарту бойынша ұсыныстар айтылды.

ҚарИУ баспасөз қызметі

[/kk][ru]С целью формирования антикоррупционной культуры в обществе     4 декабря 2018 года в Карагандинском индустриальном университете с участием студентов 1-3 курсов был проведен единый информационный час на тему «Международный день борьбы с коррупцией».

Директор департамента по воспитательной работе и молодежной политике КарИУ Салпенова М.М. довела до сведения аудитории основную информацию по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015-2025 годы, Национального Плана «100 конкретных шагов» и в целом общей политики страны, направленной на предотвращение коррупции, а также раскрыла студентам основные положения законодательства о противодействии коррупции и о государственной службе, основные этапы их становления и развития.

Студенты Карагандинского индустриального университета единогласно высказали мнения об эффективности мер, предпринимаемых по борьбе с коррупцией в КарИУ, отметили важность проводимых мероприятий по предотвращению коррупционных проявлений, озвучили предложения по улучшению проводимых мероприятий, направленных на профилактику коррупционных преступлений в обществе.

Пресс – служба КарИУ

[/ru] [en]

In order to form an anti-corruption culture in society, on December 4, 2018, in Karaganda Industrial University, a single information hour on the theme “International Day Against Corruption” was held with the participation of 1-3 courses of students.

Director of the Department for educational work and youth policy of the KIU M.M. Salpenova brought to the attention of the audience basic information on the implementation of the Anti-Corruption Strategy of the Republic of Kazakhstan for 2015–2025, the National Plan “100 specific steps” and, in general, the general policy of the country aimed at preventing corruption, and also revealed to students service, the main stages of their formation and development.

Students of Karaganda Industrial University unanimously expressed their views on the effectiveness of measures taken to combat corruption at KIU, noted the importance of ongoing activities to prevent corruption, expressed suggestions for improving ongoing activities aimed at preventing corruption crimes in society.

Press – service KIU

[/en]