«Құрылыс өндірісі» ғылыми-зерттеу институты

«Геотехника» оқу ғылыми-зерттеу зертханасы

Университетте «Құрылыс» кафедрасының базасында «Геотехника», «Топырақ механикасы» және «құрылыстағы бақылаудың бұзбайтын әдістері» зертханалары бар. Бұл зертханаларда оқу-зертханалық және ғылыми-зерттеу жабдықтары орналасқан.

Зертханалар үш осьті сығымдау үшін компрессиялық сынақтар жүргізуге, бетонның, ерітіндінің, цифрлық есебі бар кірпіштің беріктігін анықтауға арналған жаңа аспаптармен, Қазақстан Республикасының стандарттары бойынша құрылыс материалдары мен топырақ негіздерін сынаудың толық кешенін жүргізуге мүмкіндік беретін жабдықпен жабдықталған.

КПр-1м & КП-9 компрессиялық сынауға арналған аспап

КПр-1М топырақтың компрессиялық қасиеттерінің көрсеткіштерін анықтауға арналған.

КП-9 қысу құралы топырақты тездетілген қысу сынақтарына арналған.

Ылғал өлшегіш-құрылыс материалдарының ылғалдылығын өлшегіш

WIMS-2.21 қатты және сусымалы материалдардың кең спектрінің ылғалдылығын жедел бақылауға арналған

Бетонның қорғаныс қабатының қалыңдығын және арматураның орналасуын өлшегіш

IP-MG4 құрылғылары және бетонның қорғаныс қабатының қалыңдығын тікелей бақылау және магниттік әдіспен темірбетон өнімдерінде өзек арматурасын табу үшін қолданылады.

Темірбетон конструкцияларындағы арматураның диаметрін, орнын анықтау үшін 5S кәсіби тексерумен жұмыс

Бұл құрылғы ±1 мм дәлдікпен арматураның болуын, орналасуын, бағытын және диаметрін анықтауға арналған.

Іргетастардың перспективалық конструкцияларына модельдік зерттеулер жүргізуге арналған зертханалық стендтер

Зертханалық стендтер Іргетастардың жұмысын модельдеуге және «жүктеме – тұнба»тәуелділіктерін алуға арналған.

Шмидт балғасы-серпімді серпіліс әдісімен өнеркәсіптік жағдайларда құрылыс бетондары мен ерітінділерінің беріктігін қамтамасыз етуге арналған бұзбайтын бақылау құралы

Шмидт балғасы бетон мен тау жыныстарының беріктігін өлшейтін құрал ретінде қолданылады. Өлшеу әдісі жүктемені қолданғаннан кейін пайда болатын соққы импульсін анықтауға негізделген.

ITP-mg-4 құрылғысы құрылыс материалдарының жылу өткізгіштігі мен жылу кедергісін анықтауға арналған

ITP-MG4 аспаптары құрылыс материалдарының жылу өткізгіштігі мен жылу кедергісін, сондай-ақ стационарлық режимде өнеркәсіптік жабдықтар мен құбырларды жылу оқшаулауға арналған материалдарды анықтауға арналған.