Оқу-әдістемелік қызмет

оқу А корпусы,

кабинет А-317а
Facebook, Instagram

Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы оқу-әдістемелік шараларды белсенді жүргізеді. Соңғы жылдары оқу материалдары жаңартылып, онлайн курстар бойынша уәкілетті органға 6 авторлық куәлік алынды.

Кафедрада «Химиялық талдау зертханашысы» қосымша білім беру курстары өткізілді. Курсты аяқтағаннан кейін студенттерге «Химиялық талдау зертханашысы» микроквалификациясы берілді.

Кафедраның кадрлық әлеуеті жыл сайын белсенді дамып келеді, кафедраның дәрежесі 55% құрайды. PhD білім беру бағдарламасы аясында 2 адам өзін сәтті қорғаса, 3 докторанттың қорғауы жоспарлануда. «8D07101 – Органикалық заттардың химиялық технологиясы», 7М07102 «Органикалық заттардың химиялық технологиясы» және 7М11201 – «Өндірістік және экологиялық қауіпсіздік» білім беру бағдарламалары бойынша түсуші докторанттар мен магистранттар санының жыл сайын артуы байқалады.

Ішкі және сыртқы академиялық ұтқырлық аясында химия технологиясы және экология кафедрасының магистранттары мен студенттері түрлі университеттерде білім алды.

Сыртқы академиялық ұтқырлық шеңберінде ТФП-20к тобының студенттері Жимахан Әсел, Мұхаметқали Шыңғыс Гази университетінде (Түркия, Анкара қ.) келесі пәндер бойынша білім алды: Фармакогнозия, Фармакология, өсімдік және жануарлардан алынатын улар мен токсиндер, фармацевтикалық технология, фармацевтикалық химия.

ТФП-21к тобының студенті Шәми Аружан және ТФП-21 тобының студенті Макиева Арина Биохимия, бейорганикалық химия, токсикологиялық химия, фармацевтикалық химия пәндері бойынша химиялық технология және металлургия университетінде (Болгария, София) оқыды.

Ішкі академиялық ұтқырлық аясында «Фармацевтикалық өндіріс технологиясы» білім беру бағдарламасының студенттері Қарағанды медицина университетінде Микробиология пәні бойынша курс өтуде.

Сондай-ақ, ішкі ұтқырлық аясында «Органикалық заттардың химиялық технологиясы» білім беру бағдарламасының магистранттары Әбілқас Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университетінде білім алуда.

Ғылыми-зерттеу жұмыстарына қызығушылық танытқан мектеп оқушылары «Химиялық технология және экология» кафедрасының базасында ұйымдастырылатын ғылыми үйірмеге қатыса алады. Олар тәжірибелі оқытушылардың жетекшілігімен жұмыс істеуге мүмкіндік алады, олар өздерінің ғылыми дағдыларын дамытуға көмектеседі және ғылыми зерттеулерді қалай жүргізу керектігін көрсетеді.

Ғылыми клуб қатысушыларға жобалармен жұмыс істеуге, эксперименттер жүргізуге, деректерді талдауға және қорытынды жасауға мүмкіндік береді.

Ғылыми клубтың студенті кафедра оқытушыларымен бірлесіп микробқа қарсы белсенділігі бар агар-агар негізінде биологиялық ыдырайтын қаптама пленкасын жасау жобасымен айналысты. Олардың зерттеулері мұндай фильмдердің әртүрлі салаларда пайдалану мүмкіндігін көрсетті.

Сондай-ақ ғылыми үйірме студенттері мұғалімдердің жетекшілігімен «Цитрустық өсімдіктердің антиоксиданттық қасиеттерін зерттеу» тақырыбында зерттеу жұмыстарын жүргізіп, мектепішілік жоба байқауында жеңімпаз атанды.

Ғылыми үйірме

Авторлық құқық сертификаттары