29 января 2019 года сотрудниками городского управления защиты прав потребителей для студентов КГИУ прочитана лекция на тему «Профилактика кори».

В ходе лекции было отмечено, что корь является инфекционным заболеванием среди детей, вирус которой проникает в организм человека через верхние дыхательные пути и первые симптомы заболевания – повышения температуры, кашель, чувствительность к свету и сыпь, распространяющаяся сначала на лице, за ушами и по всему телу.

Единственным доступным и эффективным методом для профилактики и броьбы с корью является вакцинация.

Пресс-служба КГИУ[/ru]

[kk]Қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасының қызметкерлерімен 2019 жылдың 29 қантарында ҚМИУ-нің студенттеріне «Қызылша ауруының алдын алу» тақырыбына дәріс оқылды.

Дәріс барысында: қызылша ауруы балалар арасында көп кездесетін жұқпалы ауру екенігі, қызылша ауруының вирусы адам ағзасына жоғары тыныс жолдары арқылы енетіндігі және аурудың алғагқы симптомдары – дене қызуынының көтерілуі, жөтел, жарыққа сезімталдығы және бөртпенің пайда болуы, бөртпе бірінші бетте, құлақ артында сосын бүкіл денег тарайтындығы туралы айтылды.

Қазіргі таңда қызылша ауруымен күрес және алдын алу, жалғыз және тиімді әдісі ол – вакцинация екені турпалы айтылады.

ҚМИУ баспасөз қызметі [/kk]

[en]

On January 29, 2019, the employees of the city administration for the protection of consumer rights for the KSIU students gave a lecture on the subject of “Measles Prevention”.

During the lecture, it was noted that measles is an infectious disease among children, whose virus enters the human body through the upper respiratory tract and the first symptoms of the disease – fever, cough, sensitivity to light and a rash that spreads first on the face, behind the ears and throughout to the body.

The only available and effective method for the prevention and treatment of measles is vaccination.

Press service of KSIU [/en]