[ru] С 29 февраля по 1 марта 2020 года на платформе Медицинского колледжа города Балхаш сборная дебатная команда «Абадан» Карагандинского государственного индустриального университета в составе студентов: Рахимжана Өміржола (гр.М-16к), Бедерова Алихана (гр.ТОМД-17к), Сағат Мейрей (гр.ТФП-19 – 3к), Сеидахмет Лауры (гр.ТФП-19 – 3к) и Айлез Айымжана- (гр.ТФП-19 – 2к) приняла активное участие в областном дебатном турнире «GIPPOKRAT CUP-1», посвященном 750 – летию Алтын Орды и 75 – летию Великой Отечественной Войны.

Основными задачами турнира являлось: развитие дебатного движения; формирование активной гражданской позицию у студенческой молодежи; пробуждение патриотизма, культурное развитие и укрепление духовных ценностей.

В турнире своё ораторское искусство показали сильнейшие дебатёры 25 команд казахской лиги из всей Республики Казахстан.

По итогам турнира были определены следующие победители:

1 место – дебатная команда «Абадан» КарИУ;

2 место – дебатная команда города Шымкент;

3 место – дебатная команда КарГУ им.Е.А.Букетова.

Дебаты проходили на достаточно высоком уровне.

Победители и лучшие спикеры были награждены дипломами и кубком, участники турнира отмечены благодарственными письмами за подготовку учащихся к дебатному турниру.

Поздравляем наших дебатеров с яркой и достойной победой!

Пресс – служба КарИУ

[/ru] [kk] Балқаш медицина колледжінің алаңында 2020 жылдың 29 ақпан жәнен 1 наурыз аралығында өткен студенттер арасында Алтын Орданың 750 жылдық мерейтойы және Ұлы Отан соғысының 75 жылдығына арналған облыстық «GIPPOKRAT CUP-1» аймақтық пікірсайыс туриниріне Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінің «Абадан» пікірталас клубының мүшелері: Өміржола Рахымжан (М-16қ тобы), Алихана Бедеров (МҚӨТ-17қ), Мейрей Сағат (ФӨТ-19 – 3қ тобы), Лауры Сейдахмет (ФӨТ-19 – 3 тобы) және Айлес Айымжана- (ФӨТ-19-2қ тобы) белсенді қатысты.

Турнирдің негізгі міндеттері: пікірсайыс қозғалысын дамыту; студенттердің белсенді азаматтық позициясын қалыптастыру; патриотизмді ояту, мәдени даму және рухани құндылықтарды нығайту.

Турнирді Қазақстан Республикасының түкпір-түкпірінен жиналған 25 лиганың ең мықты дебатерлері көрсетті.

Турнир қорытындысы бойынша келесі жеңімпаздар анықталды:

1 орын – ҚМИУ «Абадан» пікірсайыс тобы;

2 орын – Шымкент қаласының дебат тобы;

3 орын – Е.А. Бөкетов атындағы ҚарМУ дебат тобы.

Пікірсайыс өте жоғары деңгейде өтті.

Жеңімпаздар мен үздік спикерлер дипломдар және кубокпен марапатталды, турнирге қатысушылар студенттерді дебат турниріне дайындағаны үшін жетекшілері Алғыс хаттармен марапатталды.

Біздің дебатшыларды жарқын және лайықты жеңісімен құттықтаймыз!

ҚМИУ баспасөз қызметі

[/kk] [en]

From February 29 to March 1, 2020, on the platform of the Balkhash College of Medicine, the Abadan Debate Team of the Karaganda State Industrial University consisting of students: Rakhimzhan Umirzhol (gr. M-16k), Bederov Alikhan (gr. TOMD-17k), Sagat Meirey (group TFP-19 – 3k), Seidahmet Laura (group TFP-19 – 3k) and Aylez Ayimzhan- (group TFP-19 – 2k) took an active part in the regional debate tournament «GIPPOKRAT CUP-1», dedicated to 750 – the anniversary of the Altyn Horde and the 75th anniversary of the Great Patriotic War.

The main objectives of the tournament were: development of the debate movement; the formation of an active civic position among students; the awakening of patriotism, cultural development and the strengthening of spiritual values.

The tournament was demonstrated by the strongest debaters of 25 teams of the Kazakh league from all over the Republic of Kazakhstan.

Following the results of the tournament, the following winners were determined:

1st place – debate team «Abadan» KSIU;

2nd place – the debate team of the city of Shymkent;

3rd place – the debate team of KarSU named after E.A. Buketov.

The debate was held at a fairly high level.

The winners and the best speakers were awarded with diplomas and a cup, the tournament participants were awarded letters of thanks for preparing students for the debate tournament.

Congratulations to our debaters on a bright and worthy victory!

KSIU Press Service

[/en]