[kk]

Парасаттылық мектебі мен «Саналы ұрпақ» студенттік клубының әдістемелік апталығы аясында Қарағанды индустриялық университетінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жоспарына сәйкес «Sanaly urpaq» жобасы шеңберінде «Қазақстан тарихы, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер» кафедрасының меңгерушісі М.С. Солтан сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат пен азаматтық құқықты түсіндіру бойынша 1,2 курс студенттерімен ашық сабақ өткізді, сондай-ақ аға оқытушы В. Г. Черкашинмен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың негізгі заңдары бойынша сабақ өткізілді.

Ашық сабақтың спикерлері «Саналы ұрпақ» студенттік клубының белсенділері студенттер: МиТНМ-19к Ибраева Амина, Ибраева Адина, МиТНМ-20к тобының студенті Табашев Алихан болды. Солтан М.С жетекшілігімен өткен  іс-шараның мақсаты студенттердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетін қалыптастыру, әділеттілікке тәрбиелеу, сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңдар туралы білім беру болды. Біздің және басқа елдерде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес, оны жою мүмкіндіктері бойынша талқылау жүргізілді.  Студенттер спикерлерге өздерін қызықтырған сұрақтарын қойып, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің түрлі әдістерін ұсына отырып, қызу талқылады.

[/kk] [ru]

В рамках методической недели школы добропорядочности и студенческого клуба «Саналы ұрпак» в соответствии с Планом противодействия коррупции Карагандинского индустриального университета в рамках проекта «Sanaly urpaq» заведующей кафедрой «История Казахстана, социально-гуманитарные дисциплины» Солтан М.С. было проведено открытое занятия со студентами 1,2 курсов по разъяснению антикоррупционной политики и гражданского права, также старшим преподавателем Черкашиным В.Г. было проведено занятие по основным законам противодействия коррупции.

Спикерами открытого занятия являлись активисты студенческого клуба «Саналы ұрпак» студенты гр. МиТНМ-19к Ибраева Амина, Ибраева Адина, студент группы МиТНМ-20к Табашев Алихан, студент гр. ОМД-20к Мамаев Бакдаулет под руководством Солтан М.СЦелью мероприятия являлось формирование у студентов антикоррупционной культуры, воспитание справедливости, знаний о законах против коррупции. Велось обсуждение по борьбе с коррупцией в нашей и  других странах,  возможности ее искоренения.  Студенты задавали спикерам интересующие вопросы, бурно обсуждали, предлагая различные методы борьбы с коррупцией.

[/ru] [en]

Within the framework of the methodological week of the school of integrity and the student club «Sanaly Urpak» in accordance with the Anti-Corruption Plan of the Karaganda Industrial University, within the framework of the «Sanaly urpaq» project, the head of the department «History of Kazakhstan, social and humanitarian disciplines» Soltan M.S. held an open session with students of 1.2 courses on explaining anti-corruption policy and civil law, and a senior lecturer Cherkashin V.G. held a lesson on basic anti-corruption laws.

The speakers of the open session were activists of the student club «Sanaly Urpak», students of the city. MiTNM-19k Ibrayeva Amina, Ibraeva Adina, student of the group MiTNM-20k Tabashev Alikhan, student of gr. OMD-20k Mamaev Bakdaulet under the leadership of Soltan M.SThe purpose of the event was the formation of an anti-corruption culture among students, the education of justice, knowledge about the laws against corruption. There was a discussion on the fight against corruption in our and other countries, the possibility of its eradication. Students asked the speakers questions of interest, vigorously discussed, offering various methods of combating corruption.

[/en]

Просмотров: 2  077