1 МАЯ-ДЕНЬ ЕДИНСТВА НАРОДОВ КАЗАХСТАНА!|MAY 1 – DAY OF UNITY OF THE PEOPLES OF KAZAKHSTAN!|1 МАМЫР – ҚАЗАҚСТАН  ХАЛЫҚТАРЫНЫҢ  БІРЛІГІ КҮНІ!

[kk]

1 мамыр Қарағанды индустриялық университетінде  еліміздің барлық өңірлерінде дерлік  тойлататын Қазақстан халықтарының бірлігі күні аталып өтті. Әрі бұл күн, Қазақстан халқы үшін ең айтулы мерекелердің бірі. Шараның мақсаты, ел ішіндегі түрлі ұлт пен дін өкілдерінің бір-біріне деген сый-құрметін арттырып,  татулықты, бірлікті, ортақ құндылықтарды  насихаттау. Іс-шараға факультет декандары, факультет декандарының орынбасарлары, кафедра оқытушылары, белсенді студенттер қатысты.

Тәрбие жұмысы және жастар саясаты департаментінің директоры Салпенова Мадина Мейрамқызы бұл атаулы күн ұлтты біріктіретін жыл сайын атаулы мерекеде Қазақстан аумағында тұрып жатқан 130-дан астам ұлт пен ұлыс өкілдері киелі қара шаңырақта тату-тәтті, береке мен бірлікте, бейбітшілік пен ынтымақта өмір сүріп жатқандығын  көрсететінін атап өтті.

«Қазақстан тарихы, қоғамдық-гуманитарлық пәндер» кафедрасының меңгерушісі Солтан Магира Солтанқызы өзара түсіністік, ұстамдылық, әр түрлі ұлттар өкілдерінің рухани және мәдени құндылықтарына құрметпен қарау әдебі барлық этностарға ортақ жалпы халықтық идеалдар мен қасиеттерді қалыптастыруға әсер етті. Нәтижесінде әрбір ұлт конституциялық құқықтық заңнама негізінде өзіне тән этностық ерекшелігін сақтай отырып, Қазақстанның қоғамдық құрылымы туралы айтты.

Іс-шара соңында Қазақстан халқының бірлігін нығайту, жастарды достық пен ынтымақтастықта өмір сүруге тәрбиелеу екенін айта кетті.

[/kk] [ru]

1 мая в Карагандинском индустриальном университете отметили День единства народов Казахстана, который отмечается практически во всех регионах страны. Этот день-один из самых знаковых праздников для народа Казахстана. Цель мероприятия-повышение уважения представителей разных национальностей и религий, пропаганда мира, единства, общих ценностей. В мероприятии приняли участие деканы факультетов, заместители деканов факультетов, преподаватели кафедр, активные студенты.

Директор департамента воспитательной работы и молодежной политики Салпенова Мадина Мейрамовна отметила, что в этот знаменательный день, ежегодно объединяющий нацию, в мире и согласии, достатке и единстве проживают представители более 130 национальностей и народностей, проживающих на территории Казахстана.

Заведующая кафедрой «История Казахстана, общественно-гуманитарные дисциплины» Магира Солтановна Солтан отметила, что этика взаимопонимания, сдержанности, уважительного отношения к духовным и культурным ценностям представителей разных национальностей повлияла на формирование общечеловеческих идеалов и качеств, общих для всех этносов. В результате каждая нация на основе конституционно-правового законодательства рассказала об общественном устройстве Казахстана с сохранением присущей ей этнической принадлежности.

[/ru] [en]

On May 1, Karaganda industrial university celebrated the day of unity of the peoples of Kazakhstan, which is celebrated in almost all regions of the country. This day is one of the most significant holidays for the people of Kazakhstan. The purpose of the event is to increase respect for representatives of different nationalities and religions, promote peace, unity and common values. The event was attended by deans of faculties, deputy deans of faculties, teachers of departments, active student.

Director of the department of educational work and youth policy Salpenova Madina Meiramovna noted that on this significant day, which annually unites the nation, representatives of more than 130 nationalities and nationalities living in Kazakhstan live in peace and harmony, prosperity and unity.

The head of the department «history of Kazakhstan, social and humanitarian disciplines» Soltan Magira Soltanovna noted that the ethics of mutual understanding, restraint, respect for spiritual and cultural values of representatives of different nationalities influenced the formation of universal ideals and qualities common to all ethnic groups.

As a result, each nation, on the basis of constitutional and legal legislation, told about the social structure of Kazakhstan, preserving its inherent ethnicity.

[/en]