ҚАЛАЙ АЛАЯҚТАРДЫҢ ҚҰРБАНЫ БОЛМАУҒА БОЛАДЫ

2024 жылдың 16 сәуірінде әдістемелік апта аясында ПОҚ, университет студенттері мен магистранттары үшін “Экономика және бизнес” кафедрасының аға оқытушысы Тургумбаева Г.Т. тренинг өткізді.

Тренинг тыңдаушылардың қаржылық және кибер сауаттылығын арттыруға бағытталған. Ол әлеуетті алаяқтық схемаларды адамның қазіргі қаржы нарығында кездесетін жеке тәуекелінің құрамдас бөлігі ретінде, сондай-ақ осы тәуекелді басқарудың негізгі әдістері ретінде қарастырады. Жеке тәуекелді басқару құралы ретінде сақтандыруға ерекше назар аударылады.

Іс-шараның тақырыбы: "қаржылық алаяқтық: қалай тануға және құрбан болмауға болады". Мақсаты-тыңдаушыларда жеке тәуекелді басқару және қаржылық алаяқтықтың туындау алғышарттары, алаяқтық мінез-құлық психологиясы туралы, сондай-ақ әлем елдері мен Қазақстандағы қаржылық алаяқтыққа қарсы іс-қимылдың негізгі әдістері туралы базалық білімді қалыптастыру. Міндеті-қаржылық алаяқтыққа қарсы іс-қимыл, сондай-ақ жеке тәуекелді тиімді басқару бөлігінде қаржылық сауаттылық бойынша құзыреттілікті қалыптастыру