ҚАРИУ-ДА «ШАТЫР ЖҰМЫСТАРЫН ЕСЕПТЕУ» ПРАКТИКАЛЫҚ САБАҒЫ ӨТТІ.

17 сәуірде "Құрылыс" кафедрасының әдістемелік апталығы аясында "ғимараттар мен құрылыстарды салу технологиясы" пәні бойынша ашық практикалық сабақ өтті.

Практикалық Сабақтың тақырыбы: "шатыр жұмыстарын есептеу".

Сабақты құрылыс магистрі, "Құрылыс" кафедрасының аға оқытушысы А. Р. Сайфуллина өткізді

Практикалық Сабақтың мақсаты: шатыр жабыны бойынша технологиялық картаның калькуляциясы мен күнтізбелік кестесін құруды үйрену. Жұмсақ шатырға арналған мәселелерді шешудің мысалы келтірілген, ерекше еңбек жағдайлары көрсетілген, еңбек процесінің ұзақтығы күндермен есептелген, жұмысшы-құрылысшылардың жалақысы, олардың санатына сәйкес машиналар мен механизмдердің амортизациясы есептелген.

Берілген тақырып бойынша есептерді шешу барысында студенттер оқытушыға өз жауаптарын ұсына отырып, сұрақтар қойып, нәтижелерін талдады. Білім алушылар жоғары белсенділік танытты, бұл қойылған міндеттер орындалды деп есептеуге мүмкіндік береді.

Ашық практикалық сабаққа "Экономика және құрылыс" факультеті деканының м.а. Алдабаева А. Е., ."құрылыс" кафедрасы меңгерушісінің м. а. А. Н. Конакбаева қатысты, оқытушы А. Н. Касенова және аға оқытушы А. К. Нұрғалиева және ТиТПЗиС-23нм тобының 2 курс магистранты, Е. А. Белянина.