ТЕРРОРИЗМ-ҚОҒАМҒА ҚАУІП. ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР КЕЗІНДЕ ҚАУІПСІЗДІК ЖҮЙЕЛЕРІНІҢ ТАЛАПТАРЫН САҚТАУ

27-28 наурызда ҚарИУ-да «Терроризм – қоғамға қауіп. Төтенше жағдайлар кезінде қауіпсіздік жүйелерінің талаптарын сақтау» тақырыбында бірыңғай кураторлық сағат өткізілді.

Мақсаты: ТЖ туындаған кезде іс-қимыл дағдыларын дамыту; өз өміріне және басқа адамдардың қауіпсіздігіне байыпты қарауды қалыптастыру; төтенше жағдай кезінде қажетті қауіпсіздік ережелерін сақтауға ынталандыру; өзіне деген сенімділік пен адамдарға көмекке келуге деген ұмтылысты дамыту.

Бірыңғай кураторлық сағат барысында студенттер университет ғимараттары, кітапханалар, жатақхана, қоғамдық көлік, кафелер мен дүкендер сияқты қоғамдық орындардағы тәртіп ережелерімен танысты. Қоғамдық орындарда жүріс-тұрыс ережелерін сақтау-бұл басқалар алдындағы міндеттеме ғана емес, сонымен бірге басқа адамдарға құрмет көрсету тәсілі.

Сондай-ақ, әңгіме барысында кураторлар студенттермен төтенше жағдайлардың түрлерін талдап, ТЖ кезіндегі мінез-құлықтың жалпы ережелерін және төтенше жағдайлар, жанжалдар туындаған кезде қалай әрекет ету керектігін, күдікті заттар табылған кезде қандай әрекеттерді қолдану керектігін, өз өмірі мен денсаулығын қорғау үшін, айналадағы адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін қандай шаралар қабылдау керектігін талқылады.